Zima 2016

Milí přátelé Kaplicky Centre,

je nám opravdu velkou ctí Vám představit výstavu s názvem „Nekonečno Jana Kaplického“. Roztančený prostor architektů Franka Gheryho a Vlada Miluniče ovládla světoznámá architektka Eva Jiřičná, která vyhrála soutěž na interiér celé budovy a vytvořila úžasnou expozici ve třech patrech galerie věnovanou jak Janovi, tak i jeho rodičům – Josefu a Jiřině Kaplickým. S přispěním Vojenského historického ústavu také uvidíte modely letadel ze sbírky Jana Kaplického. Ty do Prahy z Londýna pomáhal transportovat Sir Norman Foster, díky kterému se ucelenou sbírku s počtem blížícím se 250 různých modelů podařilo uchovat.

Přímo u vstupu si můžete zakoupit náš kalendář v limitované edici 1000 kusů. Ten jsme slavnostně pokřtili a vyslali do celého světa společně se skleněnou nádobou na šampaňské, kterou podle návrhu Jana Kaplického vyrábí česká společnost Lasvit.

Obchod vám také nabízí knihy za vánoční ceny, které vydaly renomované architektonické instituce DAM Deutsches Architekturmuseum nebo Aritectural Association School of Architecture.

V neposlední řadě bychom Vám rádi představili novou ředitelku naší nadace, kterou se stává Irena Žantovská Murray. Ta je nyní naším hlavním reprezentantem ve světě a díky ní se dílo Jana Kaplického z Future Systems bude prezentovat například v nově otevřeném Design muzeu v Londýně a na mnoha dalších místech.

Přejeme Vám šťastný nový rok a brzy na viděnou.